Propozície NWC

Základné informácie o turnaji Niké Winter Cup 2022:

Termín: 11.2.2023, približný čas turnaja od 8:30 do 17:00

Miesto: Futbalová aréna Korňa

Web podujatia: www.wintercup.sk

Maximálny počet členov tímu: 15

Počet tímov: 24

Počet skupín: 4 skupiny po 6 tímov

Hrací čas: 1x15 minút

Rozmery ihriska: 25 x 47 metrov

Rozmer bránok: 4 x 2 metre

Lopta: lopta o veľkosti č. 5 s klasickým odskokom

Hrací systém: 5+1

Povolená obuv: turfy alebo typ adidas copa mundial (malé okrúhle mäkké štuple), Iná obuv je prísne zakázaná a hráčom nebude umožnené nastúpiť na zápas

Pravidlá: malého futbalu

Zisk bodov v základnej časti: výhra 3 body, remíza 1 bod, prehra 0 bodov

Systém playoff: do playoff postupujú dva najlepšie tímy zo skupiny

Nadstavbová časť: zápas musí mať víťaza, v prípade remízy nasleduje penaltový rozstrel (3 pokusy na každej strane, v prípade nerozhodného stavu po tretej sérii sa poradie kopajúcich mení, pričom sa musia prestriedať všetci hráči vrátane brankárov).

Ocenenie: 3 najlepšie tímy trofej + medaile, najlepší strelec turnaja, najlepší hráč turnaja a najlepší brankár turnaja. Víťazný tím získa miestenku na medzinárodné podujatie EMF Champions League.

Oprávnenosť štartu hráča: Na súpiske tímu môžu byť len hráči, ktorí spĺňajú kritériá pre štart hráča na podujatia EMF.

Na súpiske tímu nemôže byť pridaný hráč, ktorý je/bol v sezóne 2022/23 registrovaný vo futbalovom klube v najvyššej alebo druhej najvyššej futbalovej súťaži v ktorejkoľvek krajine na svete. taktiež na súpisku tímu nemôže byť pridaný hráč, ktorý bol od 1.9.2022 súčasťou A-tímu reprezentácie vo futsale akejkoľvek krajiny na svete. Hráč musí byť riadne registrovaný v informačnom systéme SZMF.

Minimálny vek pre štart v zápase Niké Winter Cupu je 16 rokov. V tomto prípade sú tímy povinné vyžiadať si písomný súhlas rodičov (zákonného zástupcu). Celú zodpovednosť za štart takéhoto hráča nesie tím a príslušný tréner.

Na zápas Niké Winter Cupu nemôže nastúpiť hráč, ktorý nebol riadne registrovaný v informačnom systéme SZMF a musí byť na oficiálnej súpiske tímu, ktorá je zvreejnená na oficiálnom webe súťaže wintercup.sk

V prípade nejasnosti o oprávnenosti štartu hráča, si vedenie Niké Winter Cupu vyhradzuje právo na stanovenie konečného verdiktu o oprávnenosti štartu hráča v súťaži.

Registrácia hráčov: Svoje súpisky hráčov, ktorí sa zúčastnia na Niké Winter Cupe posielajte prosím na e-mailovú adresu juraj.supak@malyfutbal.sk najneskôr do štvrtka, 9.2.2022. Všetky zmeny na súpiskách po tomto termíne sú spoplatnené sumou 15 EUR.